Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Shqipërin’ e mori Edi, i vu zjarr!

Nga Media 0

Shqipërin’ e mori Edi,
i vu zjarr!

Shqipëtar, mos rri, po duku,
shqipëtar!

Mjaft punove për Beson e Tajvanit,
o fatkeq!
Kujto diten që votove
dhe ç’po heq.

Të ka bërë Perëndia
luftëtar,
si s’të lodhën mashtrimet,
shqipëtar!

Erdhi dita të ngresh kokë,
të protestosh
Drejtesinë, bashkë me shokë
të kërkosh!

27 vjet kemi rruar në demokraci,
rrethuar me hajdutë
me delenxhinj…

Myslyman’ e të krishterë
jemi keq!
Të rinjtë po ikin
po ngelen veç pleq!

U shkretove anembanë,
Shqipëri,
se rinia po të shkon
në Gjermani!

Gjithë djemtë që ke parë
dhe ke rritur ti
nuk gjejnë dot punë
pa parti..

Të mbushën me kanabis,
Shqipëri
Të vjedhin, të rrjepin
Nuk të mbron njeri!

Shqiperin' e mori Edi, i vu zjarr! Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar! Mjaft punove per Beson e Tajvanit, o…

Posted by Lolita. on Friday, January 26, 2018

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej