Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Itali/ Sekuestrohen 277 kg kanabis, 4 shqiptarë në pranga

Nga Skenderi 0

Një tjetër operacion i përbashkët i Policisë së Shtetit dhe asaj italiane ka çuar në sekuestrimin e 277 kg kanabis sativa.

Droga është sekuestruar në një skaf në Leçe të Italisë dhe janë arrestuar 4 shtetas shqiptarë.

Të arrestuarit janë:

1-E.D, 39 vjeç , banues në Vlorë, drejtuesi i Skafit,

2-B.S, 29 vjeç, nga Vlora , rezident në Itali,

3-A.M, 29 vjeç, nga Vlora , rezident në Itali,

4-G.D, 39 vjeç,  nga Vlora , rezident në Itali.

Skafi me të cilën po tranportohej droga kishte  një motor 125 kuaj-fuqi.

254204

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej