- Advertisement -

TAG

kanabis

Ishte në kërkim për kultivim kanabisi, policia e Bulqizës arreston 47-vjeçarin

Një 47-vjeçar i shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike, është arrestuar nga policia e Dibrës. Në kuadër të operacionit të koduar “Gjorica” u...

Raporti botëror i drogave 2022: Shqipëria, e shtata në botë për kanabisin

Shqipëria përmendet si një nga vendet kryesore në botë të kultivimit të kanabisit në raportin e fundit botëror të drogave 2022, një publikim i...

Droni zbulon parcelën me kanabis, në kërkim 27 vjeçari

Një parcelë me kanabis është zbuluar sot nga policia në Lezhë. Policia jep detaje se, si rezultat i kontrolleve me dron, në fshatin Lalm...

246 kg kanabis në Shkodër, kush janë të arrestuarit, mes tyre dy gra (EMRA)

Një sasi prej 246 kg kanabis u asgjësuan sot nga policia në qytetin veriut të Shkodrës. Në kuadër të këtij operacioni, janë arrestuar 6...

U kap me 16 thasë kanabis në Angli, 30-vjeçari shqiptar del para Gjykatës (Emri)

Një shqiptari në Angli i është thyer dhëmbi nga një prej personave, i cili e detyroi të punonte në 'shtëpinë e barit'. 30-vjeçari Mateo Dedej,...

Një tjetër shtet legalizon kanabisin, ja kushti kur duhet përdorur

Tajlanda është bërë vendi i parë në Azi që ka legalizuar kanabisin për qëllime mjekësore por qeveria tha se të gjithë personat që do...

Plagosi 62-vjeçarin dhe “ia mbathi”, policia gjen armën e autorit dhe kanabis

Blerim Selaci, 44-vjeç plagosi me armë zjarri fqinjin e tij 62-vjeçarin Lutfi Kupa. Ngjarja ndodhi ditën e sotme në Fushë Krujë. Ndërkohë uniformat blu teksa...

VIDEO/ Po ujiste kanabisin, 45- vjeçari filmohet nga droni i policisë (Emri)

Dy persona janë arrestuar nga policia e Krujës pasi u kapën “mat” duke ujitur kanabisin. Bëhet me dije  Policia e Krujës ka arrestuar 45...

Kultivonte kanabis në gota plastike, arrestohet 29-vjeçari në Përmet (EMRI)

Policia e Përmetit ka vënë në pranga ditën e sotme 29-vjeçarin Kostandin Proko, banues në fshatin Kaludh, për kultivim të lëndëve narkotike. Sipas njoftimit...

Operacioni i koduar “Agimi” në Nikël, shkon në 20 numri i të arrestuarve

Ka shkuar në 20 numri i të arrestuarve në zonën e Niklës, pas operacionit të policisë të koduar “Agimi” i cili nisi në maj...

Latest news

Belgjikë, kapet laborator ilegal drogash brenda bazës ajrore të NATO-s (FOTO)

Policia belge ka bastisur një laborator ilegal drogash ku prodhoheshin droga ilegale, brenda një baze ajrore ku strehohet një pjesë e arsenalit bërthamor të...

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...

Aksidentohen turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Një aksident i rëndë është shënuar sot në Tamarë të Kelmendit. Burime bëjnë me dije se një makinë me turistë ka dalë nga rruga,...

Zbulohet celula e spiunazhit në Tiranë, hetimi nisi nga agjentët e SHISH

Zbulohet dosja e celulës së spiunazhit në Shqipëri, për të cilën Shërbimi Informativ Shtetëror, përmendi në raportin e veprimtarisë së tij për vitit 2021,...

Tiranë/ 50-vjeçari shkon i plagosur në spital, dyshohet se tentoi vetëvrasje

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur këtë pasdite në zonën e Don Boskos në Tiranë. Paraprakisht mësohet...
- Advertisement -