Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali/ Sekuestrohen 277 kg kanabis, 4 shqiptarë në pranga

Nga Skenderi 0

Një tjetër operacion i përbashkët i Policisë së Shtetit dhe asaj italiane ka çuar në sekuestrimin e 277 kg kanabis sativa.

Droga është sekuestruar në një skaf në Leçe të Italisë dhe janë arrestuar 4 shtetas shqiptarë.

Të arrestuarit janë:

1-E.D, 39 vjeç , banues në Vlorë, drejtuesi i Skafit,

2-B.S, 29 vjeç, nga Vlora , rezident në Itali,

3-A.M, 29 vjeç, nga Vlora , rezident në Itali,

4-G.D, 39 vjeç,  nga Vlora , rezident në Itali.

Skafi me të cilën po tranportohej droga kishte  një motor 125 kuaj-fuqi.

254204

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej