Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Ademi: Kryeministri qasje politike për financime projektesh

Nga Skenderi 0

Kryeministri, Edi Rama, Presidenti i FSHF, Armand Duka, Kryetarja e bashkise se Shkodres, Voltana Ademi, anetari i komitetit te FSHF, Arben Dervishaj, duke pare ambientet e stadiumin Loro Borici, i cili do te inagurohet me ndeshjen miqesore Shqiperi-Marok, e cila do te luhet pas disa oresh ne stadiumin Loro Borici ne qytetin e Shkodres./r/n/r/nAlbanian Prime Minister Edi Rama, AFF President Armand Duka, Shkodra's Mayer, Voltana Ademi, AFF committee member Arben Dervishaj, inspects the new stadium "Loro Borici", which will be inaugurated with the friendly match Albania vs Morocco, which will be played in the stadium "Loro Borici" in Shkodra some hours later.

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi akuzoi sërish Qeverinë dhe kryeministrin Rama për qasje politike për investime projektesh.

Ademi tha se “Qeveria nuk po respekton kriteret dhe prioritete për zhvillimin e Bashkive të vendit, duke mosfinancuar njësi të djathta në të gjithë vendin”. Kryebashkiakja e Shkodrës  shtoi se “Shkodra do i drejtohet BE-së për financime të projekteve prioritare me rëndësi kombëtare”.

Bashkiakët e djathtë sfidojnë kryeministrin Rama me një takim ku do ti kërkohet të diskutojë në lidhje me financimet dhe kriteret që Qeveria nuk po zbaton për shpërndarjen e tyre.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>