Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ademi: Kryeministri qasje politike për financime projektesh

Nga Skenderi 0

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi akuzoi sërish Qeverinë dhe kryeministrin Rama për qasje politike për investime projektesh.

Ademi tha se “Qeveria nuk po respekton kriteret dhe prioritete për zhvillimin e Bashkive të vendit, duke mosfinancuar njësi të djathta në të gjithë vendin”. Kryebashkiakja e Shkodrës  shtoi se “Shkodra do i drejtohet BE-së për financime të projekteve prioritare me rëndësi kombëtare”.

Bashkiakët e djathtë sfidojnë kryeministrin Rama me një takim ku do ti kërkohet të diskutojë në lidhje me financimet dhe kriteret që Qeveria nuk po zbaton për shpërndarjen e tyre.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej