Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tiranë, arrestohet avokati Preng Lleshaj

Nga Ejona 0

Policia ka arrestuar avokatin Preng Lleshaj i cili akuzohet për ushtrim dhe ndikim të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike.

Prokuroria e rrethit gjyqësor Lezhë kishte dërguar urdhërekzekutim e vendimit penal nr 217 për 66 vjeçarin të lindur në Pukë e banues në Tiranë.

Gjykata e Lezhës ka caktuar masën e sigurisë  “arrest me burg” për veprën penale “ushtrim dhe ndikim të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej