- Advertisement -

TAG

avokati

Kaq shumë ia kanë vjedhur zgjedhjet Trumpit, sa avokatit të tij i del boja e flokëve gjatë fjalimit (film)

Avokati i Donald Trump, Rudy Giuliani ka përjetuar një situatë të vështirë, pasi i rodhi boja që kishte përdorur për të ngjyer flokët. Ai po mbante një...

Vrau vajzën e saj 9-muajshe, lirohet 46-vjeçarja nga Korça, avokati: Vuan nga çrregullimi bipolar psikotik

Një ditë pas arrestimit të saj për vrasjen e vajzës së saj 9-muajshe, është liruar Irena Kostaki (Zeria). Mësohet se gjatë seancës gjyqësore që u...

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

“Gjyqtarët ortodoks kanë kaluar vetingun, ndërsa “Ballistët” nuk e kanë kaluar”, avokati ngre dyshimet: Si ka mundësi

Avokati Kujtim Cakrani në një shënim në mediat sociale, ka ngritur disa pyetje në mënyrën sesi po funksionon procesi i vettingut për shkarkimin e...

Arrestohet avokati në Kurbin, merrte lekë për të ndikuar tek prokurori

Policia e Kurbinit ka arrestuar një 56-vjeçar me profesion avokat. Bëhet fjalë për Sami Dema, i cili ishte shpallur në kërkim, pasi iu merrte lekë...

Avokati i Jaeld Çeles: Prokuroria nuk ka prova, komunikimet në telefon janë indicie

Gentian Rumano, avokati i ish-drejtorit të policisë së Vlorës Jaeld Çela, i cili u vetëdorëzua një muaj më parë në polici ka deklaruar se...

Kriza nga Covid-19, avokati flet për shqetësimet e emigrantëve shqiptarë në Itali

Në një intervistë me Enkel Demin në “Abc-ja e mëngjesit”  nga Italia, avokati Darien Levani foli për situatën e emigrantëve shqiptarë. Avokati tha se më...

Avokati Goxhaj: Skandal, Veliaj i vë kopshtit emrin e gruas së haremit të Sulltanit

Avokati Altin Goxhaj nëpërmjet një postimi në faqen e tij të "Facebook" ka publikuar fotot e një Kopshti fëmijësh në kryeqytet të cilit i...

Halimi: Një vendim që rrëzoi të gjithë “gjuetinë e shtrigave”

Eduard Halimi në cilësinë e avokatit të Partisë Demokratike, e ka cilësuar vendimin e sotëm të Gjykatës së Tiranës për pushimin e çështjes për...

Asnjë gjurmë prej gati 1 muaji nga Agim Kajmaku/ Avokati: Nuk e di ku ndodhet, kam gati prokurën

Avokati mbrojtës i ish-kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku bën me dije se nuk ka informacion për vendodhjen e klientit të tij, i cili është...

Latest news

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...

Vdiq aksidentalisht teksa bënte videot për Tik-Tok, mësuesja e 10-vjeçarit: Ishte nxënës i shkëlqyer e shembullor (film)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë Shkodër. Një 10-vjeçar me inicialet N.Y...
- Advertisement -