- Advertisement -

TAG

Voltana Ademi

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Pjerin Ndreun kryetar i Shoqatës së Bashkive, Voltana Ademi kërkesë Gjykatës: Mos e njihni, ka ndërmarrë hapa në kundërshtim me ligjin

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka depozituar në Gjykatë, kërkesën që kjo e fundit, të mos njohë kryetarin aktual të Bashkisë së...

Pjerin Ndreu sulmon ashpër Voltana Ademin: E ke lexuar demokracinë së prapthi, treguat injorancë juridike

Pjerin Ndreu është zgjedhur ditën e sotme kreu i ri i Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë, duke i zënë vendin në këtë mënyrë Kryetares...

U shkarkua nga Shoqata e Bashkive, Voltana Ademi nuk njeh vendimin: Eksponentë të PS-së

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka reaguar pas vendimit të asamblesë së Shoqatës së Bashkive për të shkarkuar atë nga detyra dhe për të...

Voltana Ademi kundër Ramës për shembjen e ndërtimeve pa leje në bregdet: Dëmtojnë sezonin turistik

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka folur sot për aksionin e paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama dhe që pritet të nisë nga kjo e...

Voltana Ademi letër ambasadorëve: Duan të zëvendësojnë në mënyrë të paligjshme organet drejtuese të Shoqatës së Bashkive

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi, u ka drejtuar sot një letër ambasadorëve dhe drejtuesve të Misioneve të Huaja në Shqipëri. Në emër të Shoqatës së...

“Bashkia është shembull injorance”, Ademi i përgjigjet Ramës: Je i lodhur dhe i pashpresë

Kryetarja në detyrë e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili tha më herët se bashkia që drejton Ademi është shembulli...

Shkodra përllogarit dëmet e përmbytjes, Ademi: Duhet të përballohen nga Buxheti i Shtetit

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi tha se kanë nisur verifikimin e dëmeve nga vërshimet në zonën e Shkodrës, "në mënyrë që të...

Përmbytjet në Shkodër/ Niko Peleshi përplaset me Voltana Ademin: Jemi të dënuar që të bashkëpunojmë (film)

Çarja e argjinaturës së Shirqit në Njësinë Administrative të Dajçit dhe situata e emergjecës në gjithë zonën e Shkodrës është bërë shkak i një...

Qeveria s’i përgjigjet përmbytjes në Shkodër, Ademi bën thirrje: Sillni ndihma ushqimore!

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, i ka bërë thirrje qeverisë të ndihmojë zonat e përmbytura me bazë ushqimore për blegtorinë. Në një thirrje...

Latest news

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (Film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...
- Advertisement -