Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zbulohet letra që i ka dërguar Adolf Hitler Ahmet Zogut

Nga 27.al 0

Nga Kastriot Dervishi

Ky është formati i letrës, me anë të së cilës kancelari gjerman Adolf Hitler, njoftonte Mbretin Zog për përfaqësuesin e tij në Shqipëri.

Letra mban datën 21 tetor 1936.

Njoftohet që përfaqësuesi gjerman i akredituar në Tiranë, do të ishte doktor Lukvald.

Letra ia ka dalë të mbijetojë deri në ditët tona dhe ruhet në Arkiv.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej