Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zbardhet mbledhja, KED ngre grupin e punës për emërimet në “Kushtetuese”

Nga Ejona 0

Zbardhet mbledhja e Këshillit të Emërimit në Drejtësi.

Mësohet se KED ka vendosur të krijojë një grup pune për emërimet në Gjykatën Kushtetuese, bazuar në rekomandimet e Komisionit të Venecias.

Sakaq, bëhet me dijes se grupi i punës përbëhet nga Saida Dollani dhe Marsida Xhaferllari.

Ndërkohë, është përmbyllur procesi për dy vakancat e përkohshme, ndërsa vakanca e tretë që i takon presidentit Ilir Meta nuk është përfunduar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej