- Advertisement -

TAG

KED

Kostituohet KED, zhvillohet mbledhja e parë në Gjykatën e Lartë: Kush janë anëtarët që u zgjodhën nga Presidenti me short

KED ka zhvilluar sot mbledhjen e parë për vitin 2021 në Gjykatën e Lartë, ku u diskutua për vendet vakante në Gjykatën e Lartë....

Anëtari i shtatë në Gjykatën Kushtetuese, KED i dërgon Presidentit emrin e Sonila Bejtjas

Gjykata Kushtetuese është shumë pranë anëtarit të shtatë. Ditën e sotme Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i ka dërguar Presidentit Ilir Meta emrin e...

KED i çon Kuvendit kandidatin Altin Binaj për në Kushtetutese

Nuk janë tre kandidatë, por vetë një që KED i ka çuar Kuvendit të Shqipërisë për të votuar për vendin vakant që la në...

Gjykata Kushtetuese, kush po e sfidon Yuri Kim?

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim, përsëriti të Enjten apelin e saj drejtuar qeveritarëve shqiptarë për të ri-ngritur brenda këtij viti Gjykatën Kushtetuese, pikërisht...

E skualifikoi nga gara për në Kushtetuese, kush është kandidati që ngriti padi ndaj KED-së

Shaqir Hasani ka paditur KED-në, duke kundërshtuar në këtë mënyrë vendimin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi  për skualifikimin e tij nga gara për...

Gara për në Gjykatën Kushtetuese, KED ndalon kandidaturat e 3 gjyqtarëve

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka ndaluar kandidaturat e tre gjyqtarëve për dy vakancat e përkohshme në GJK. U është ndaluar kandidimi Aldona Sylaj,...

KED vendos për zëvendësimin e Besnik Muçit, ja kush u kualifikua për garën në Gjykatën Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi po zhvillon mbledhjen për të vendosur emrat që do t'i shkojnë Presidentit Ilir Meta për të plotësuar vakancën në...

KED ndalon Shaqir Hasanaj që të kandidojë për në Gjykatën Kushtetuese

Gjyqtari Shaqir Hasanaj ndalohet që të kandidojë për anëtar në Gjykatën Kushtetuese. Vendimi u mor sot gjatë mbledhjes së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Të...

Zbardhet mbledhja, KED ngre grupin e punës për emërimet në “Kushtetuese”

Zbardhet mbledhja e Këshillit të Emërimit në Drejtësi. Mësohet se KED ka vendosur të krijojë një grup pune për emërimet në Gjykatën Kushtetuese, bazuar në...

Rama dhe Meta “në paqe”/ Gazetari Hoxha: Tani do ta hajë Dvorani, si pako me llokume që krushqit i bëjnë dhuratë njëri-tjetrit

Pandemia më duket se uli tensionet mes dy liderëve kryesorë të politikës, Ramës dhe Metës. Edhe pse jo më larg se 4 marsi presidenti thirri...

Latest news

I vdes burri nga COVID-19, ish-deputetja socialiste: Nuk ja doli dot me sëmundjen

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë Leskaj në një postim në Facebook,...

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

986 raste të reja dhe 19 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 986 qytetarë me COVID-19. Nga krahu tjetër nuk kanë mundur të fitojnë...

Çfarë i shkroi Edi Rama, Albin Kurtit pas fitores në zgjedhje? Zbulohet letra

Pas fitores së zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti mori shumë letra nga drejtuesit e shumë shteteve dhe mes tyre nuk kishte si të mungonte...
- Advertisement -