Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

VV-LDK “hapin kartat” dhe mbyllin gojën, gazetarja: Nëse shkojnë në zgjedhje partitë janë humbëse (Film)

Nga Klodiana 0

Në një lidhje me “Abc e mëngjesit”, gazetarja Blerta Dalloshi Berisha ka folur për takimin mes të kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe atij të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Gazetarja thotë se Lëvizja Vetëvendosje po mësohet me natyrën e negociatave, një qasje e cila fillimisht nuk i ka pëlqyer.

“VV është tashmë duke u mësuar më negocitatat. Janë kthyer në tavolinë opsione të tjera të cilat kanë dalë në tavonlinë për tu diskutuar mes tyre. Ndoshta edhe mbahen takime të fshehta. Të dyja partitë e dinë që janë humbëse nëse shkojnë në zgjedhje. LDK ka paraljmëruar se nuk do të qëndrojë më duarkryq”, u shpreh gazetarja.

Më tej ajo theksoi se ultimatumi i presidentit Thaçi nuk ka bazë Kushtetuese. Ish – kryetari i Gjykatës Kushtetuese është shprehur se ultimatumi nuk ka ndonjë efekt juridik, tha gazetarja./abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej