- Advertisement -

TAG

Isa Mustafa

Mustafa: Dorëheqja ime akt moral, koalicionin me VV-në do ta prishja edhe sot

Isa Mustafa,  ish kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka reaguar pas dorëheqjes së tij në krye të subjektit politik. Përmes një postimi në rrjetin...

Refleksion në ditën e Lirisë së Kosovës

Nga Mesila Doda Nëse Isa Mustafa do kishte një pikë brerje ndërgjegjie sot duhet t’ia kthente LDK-në Vjosa Osmanit dhe të tërhiqej nga politika. Vjosa sfidoi...

Humbja e thellë e LDK, Isa Mustafa jep dorëhqjen

Isa Mustafa ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit të LDK, pas humbjes së thellë në zgjedhjet e djeshme parlamentare. Kryesisë së LDK-së i është...

Momentumi i Albin Kurtit

Nga Ilir Babaramo “U çmend dhe Liburni”,- mendova për një çast ndërkohë që ndiqja seancën parlamentare, ku po votohej mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti....

Mustafa: Osmani po sillet si rebele, pas kërcënimit ndaj KQZ-së s’meriton të jetë në Presidenc

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar pas deklaratës së Vjosa Osmanit, ku ka theksuar se ajo nuk e meriton më që të jetë...

LDK humbet bastionin, Vetëvendosje fiton Podujevën, Albin Kurti: Ishte referendum

LDK-ja humbet bastionin e saj. Podujeva ia ka besuar qeverisjen një të zgjedhuri nga Lëvizja Vetëvendosje. Shpejtim Bulliqi fitoi me 51.64% të votave në...

Mustafa për Presidentin e Kosovës: Mblidhemi në dhjetor, mos shkojmë në zgjedhje

Kryetari i LDK, Isa Mustafa ka folur për çështjen e hapur tashmë për Presidentin e Kosovës dhe një zgjidhje mes partish. Mustafa kërkon që Kosova...

Akuzat ndaj Bashës për Luftën, Mustafa: Specialen nuk na e bëri as ai e as Berisha

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar në lidhje me debatin e madh që kanë shkaktuar akuzat ndaj kreut të PD-së për Luftën e...

Mustafa: Dialogu me Serbinë po e humb kuptimin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa thotë se për shkak të sjelljes së Serbisë dhe të Bashkimit Evropian, procesi i dialogut ndërmjet...

Isa Mustafa reagon për sherrin në Kuvend: Deputetët e LVV-së improvizojnë se u sulmuan

Kryetari i LDK, Isa Mustafa ka reaguar pas pretendimeve të një deputeti të Lëvizjes Vetëvendosje, Gazmend Gjyshnica se është dhunuar në korridoret e parlamentit...

Latest news

“Pjesëmarrja më e madhe në histori”, Basha: E di barrën e rëndë të përgjegjësive që do të kemi pas 25 Prillit

Basha: Kjo është energjia e ndryshimit, ky është rrezatimi i njerëzve që kthejnë besimin te vetja, te fitorja, te Shqipëria. Ky është zëri, këto janë...

Makinat e demokratëve pushtojnë sheshin “Nënë Tereza”, ja si duket atmosfera në nisje të takimit përmbyllës të fushatës së PD-së

Partia Demokratike pritet të mbyllë mbrëmjen e sotme në orën 19:00, në kryeqytet, fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 Prillit. Mbyllja do të bëhet në...

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...
- Advertisement -