- Advertisement -

TAG

Isa Mustafa

Isa Mustafa rrëfen si e mposhti koronavirusin: Bëhuni mjekë e policë të vetvetes

Kreu i LDK-së Isa Mustafa ka reaguar në një shkrim publik duke thënë se është i brengosur nga shifrat e larta të infektuarish me...

Infektohet me koronavirus Isa Mustafa

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka njoftuar se është infektuar me COVID-19. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i LDK shkruan se përveç një...

Vjosa Osmani i kërkon kryesisë së LDK-së të zbardhë votimin që e shkarkoi si nënkryetare

Ish-nënkryetarja e LDK, Vjosa Osmani, i është drejtuar me një letër kryesisë së LDK-së me të cilën kërkon të njihet me rezultatin e votave...

Qeveria e re votohet sot, Mustafa: I kemi numrat, jo qeveri transicioni

Kuvendi i Kosovës voton sot për qeverinë e re të drejtuar nga Avdullah Hoti. Seanca ka nisur në orën 11:00 dhe pjesëtarët e Lidhjes...

Kosova mes Albin Kurtit dhe Hashim Thaçit

Një ide se si mund të arrihet Paqja me Serbinë Nga Erl Kodra Sipas historianit Reinhard Luthin (26 Janar 1905 - 24 Nëntor 1962) demagogu është...

Mustafa: Çfarë do bëjmë nëse Kushtetuesja vendos në favor të Vetëvendosjes

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se në rast se Gjykata Kushtetuese do të vendos në favor të kërkesës së...

Albin Kurti, ose Kaçubeti i Revolucionit

Nga Erl Kodra Disa njerëz mendojnë vetëm në një dimension të rrafshët. Të menduarit kësisoj është i lodhshëm, i mërzitshëm dhe gati i papërballueshëm. Ata...

LDK e konfirmon: Avdullah Hoti, kandidat për kryeministër

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës në mbledhjen e mbajtur ditën e sotme ka marrë vendimin që Abdullah Hoti të jetë kandidat i LDK-së...

Atdheu në rrezik!

Megjithëse jemi në kohën, kur vdekja troket në derë, politikanët shqiptarë e gjetën kohën ta rrëzojnë qeverinë e Albin Kurtit, duke e futur Kosovën...

Mustafa: Nuk i tërheq ministrat e LDK-së nga qeveria, Kurti të vendosë nëse do punojë me ta

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat...

Latest news

Burri ekzekuton gruan pranë Gjykatës së Elbasanit

Një grua ka mbetur e vrarë me armë zjarri në afërsi të gjykatës në Elbasan. Raportohet se të shtënat janë ndjerë pranë gjykatës ku një...

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë të enjte pranë Gjykatës së Elbasanit . Mësohet se ngjarja ka ndodhur mes një çifti bashkëshortësh. Nga...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...
- Advertisement -