Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Qeveria e re votohet sot, Mustafa: I kemi numrat, jo qeveri transicioni

Nga Klodiana 0

Kuvendi i Kosovës voton sot për qeverinë e re të drejtuar nga Avdullah Hoti. Seanca ka nisur në orën 11:00 dhe pjesëtarët e Lidhjes demokratike të Kosovës, pretendojnë se i kanë numrat e nevojshëm.

Kryetari i LDK-se, Isa Mustafa u shpreh i bindur se sot do të votohet qeveria Hoti, duke shmangur kështu mundësinë e një qeverie transicioni.

I mandatuari për kryeministër, zbuloi emrat e pjesëtarëve të kabinetit, ku nga radhët e LDK do të jenë 7 ministra dhe një zëvendëskryeministre.

Krijimit të qeverisë së re në Kosovë, ju hap rruga pasi Gjykata Kushtetuese, mbështeti dekretin e Hashim Thaçit për mandatimin e Avdullah Hotit si kryeministër.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej