Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kristo: Policia rri gjithë ditën dhe shikon çfarë botojmë në facebook

Nga Klodiana 0

Aktivisti dhe pedagogu dhe gazetari i njohur Erion Kristo në një intervistë me gazetaren Suela Demiri në ABC News deklaroi se asnjë nga përfaqësuesit politik nuk e do integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian sepse shqiptarët do të kishin ku të ankoheshin dhe do të ndihmoheshin nga një faktor tjetër përtej fuqive të tyre.

Në lidhje publikimin e videos, së nënës së të miturit që u dhunua nga policia, nga drejtori Ardi Veliu, Kristo u shpreh se edhe pse shteti është investuar shumë në polici, ajo rri gjithë ditën dhe sheh çfarë bëjnë qytetarët në facebook dhe nuk ka arritur rezultate mbi krimin.

“Policia rri gjithë ditën dhe shikon cfarë botojmë ne në facebook. Ne presim që policia ti thyejë brinjët krimit, ata i thyejnë brinjët qytetarëve. Kryepolici bën sikur nuk e kupton, kryeministri gjithashtu. Është dështimi i institucioneve sociale në të gjitha këto që po ndodhin në Shqipëri për të cilat nuk flet askush. Dëmi është bërë dhe është i pakthyeshëm. Tani mund të bashkojmë zërat ku zëri është më i fuqishëm. Do ta duartrokisja nëse Kryeministri do të dilte dhe do të thoshte kemi bërë këtë mbledhje, kemi pyetur këto mendje dhe kemi bërë këtë strategji”, tha ndër të tjera Kristo./abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej