- Advertisement -

TAG

Kuvendi i Kosovës

Përsëritet raundi i parë i votimit për president të Kosovës

Në votimin e parë duhet që të paktën 80 deputetë të marrin pjesë në votim. Tre deputetët e LDK-së, Agim Veliu, Avdullah Hoti e Driton...

Kosovë/ Seanca për zgjedhjen e presidentit në ora 18:00

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që seanca për zgjedhjen e presidentit të Kosovës të mbahet të shtunën në ora 18:00. Lajmi është konfirmuar...

Kuvendi i Kosovës miraton komisionet parlamentare

Kuvendi i Kosovës në seancën e së premtes miratoi përbërjen e komisioneve parlamentare, ku Lëvizja Vetëvendosje do të ketë nën udhëheqje shtatë prej 14...

Zyrtarët e lartë të BE-së: Dialogu me Beogradin mbetet çështje kyçe për Kosovën

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian në urimet e tyre për zgjedhjen e qeverisë së re të Kosovës kanë theksuar rëndësinë e vazhdimit të...

Kurti prezanton programin në Kuvend: Brenda vitit synojmë vaksina për 60% të popullsisë

Kuvendi i Kosovës është mbledhur për të votuar qeverinë e re. Kandidati për kryeministër Albin Kurti ka shpalosur para deputetëve programin e tij të...

Votohet për kabinetin e ri të Qeverisë, Kuvendi i Kosovës rimblidhet në orën 17:00

Kuvendi i Kosovës  pasditen e kësaj të hënë do të zhvillojë dhe seancën plenare, ku do të bëhet votimi për formimin e Qeverisë së...

Vjosa Osmani denoncon në polici deputetin e LDK: Më kërcënoi fizikisht

Seanca e djeshme në Kuvendin e Kosovës është shoqëruar me tensione. Në debate është përfshirë edhe Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, e cila ka...

Kuvendi i Kosovës anulon vazhdimin e seancës për dialogun

Kuvendi i Kosovës e ka anuluar vazhdimin e seancës së nisur me 23 qershor, për shkak të situatës së krijuar, pas paraqitjes së aktakuzës...

Kosova shënon sot përvjetorin e lirisë

Kosova po shënon të premten 21-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë shënohet edhe si Dita e Lirisë apo...

Hoti flet për herë të parë si kryeministër i Kosovës: Do t’i dalim zot këtij vendi

Avdullah Hoti ka folur për herë të parë si kryeministër i Kosovës, ku tha se është shumë i kënaqur pas seancës dhe për programin...

Latest news

Murali i realizuar në Kosovë për Rita Orën, piktorja: Na ka shkruar familja e këngëtares (Film)

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka folur gjithmonë me krenari për origjinën e saj dhe madje në projektin e fundit “Bang” ajo...

Ky është turku që i ofroi para në këmbim të votës një 24-vjeçari në Vlorë

Ky është 23-vjeçari turk i cili është proceduar penalisht në gjendje të lirë sot në Vlorë për blerje të votës. Mësohet se Abdullagfur Balikçi është laborant dentar,...

Goditet banda kriminale në Shkodër, 4 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Perash”, duke goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimi, një...

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...
- Advertisement -