- Advertisement -

TAG

Kuvendi i Kosovës

Qeveria e re votohet sot, Mustafa: I kemi numrat, jo qeveri transicioni

Kuvendi i Kosovës voton sot për qeverinë e re të drejtuar nga Avdullah Hoti. Seanca ka nisur në orën 11:00 dhe pjesëtarët e Lidhjes...

Vendimi i Kurtit për heqjen e taksës/ Kuvendi i Kosovës mban sot seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në një seancë të jashtëzakonshme për taksën për mallrat serbe, e cila pritet të mbahet në orën...

Kurti: Pas 23 vjetësh kam rastin t’i shërbej popullit

I mandatuari për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti ka folur para mediave para nisjes për në Kuvend të Kosovës, ku për pak pritet që...

Simbolet e reja me të cilat do të përfaqësohet Ushtria e Kosovës

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), për herë të parë do të shënojë Ditën e Forcës me flamuj e emblema të reja. FSK-ja sivjet për...

KQZ-ja publikon rezultatet, këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Në faqen...

Nga presidenti, kryetari i Kuvendit tek ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë

Në fillimi të këtij viti, saktësisht me 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. Ky Ligj ishte temë...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, KQZ nis sot punën, hidhet hapi I

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), sot do të mbajë mbledhje për përgatitjet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Presidenti Hashim Thaçi, ka caktuar që 6 tetori...

Ambasada amerikane: Kuvendi i Kosovës mori vendim të rëndësishëm drejt krijimit të qeverisë së re

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë ka konsideruar se vendimi i Kuvendit të Kosovës për të shpërndarë legjislaturën e gjashtë përbën hap të...

Kuvendi i Kosovës voton me 80 vota pro Demarkacionin

Kuvendi i Kosovës ka arritur të ratifikojë me 80 vota pro, 11 kundër dhe asnjë abstenim, marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Kjo marrëveshje...

Hodhën gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, urdhër-arreste për deputetët

Prokurori kujdestar i Prokurorisë Themelore të Prishtinës ka dhënë urdhër për deputetët që akuzohen se kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës ku...

Latest news

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...
- Advertisement -