- Advertisement -

TAG

Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutën kundër ndotjes së ajrit

Pas debatit dy ditor për ndotjen alarmante të ajrit, Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën e cila kërkon që ambienti të jetë prioritet i...

Arrestohet Albin Kurti

Policia e Kosovës ka arrestuar paraditen e kësaj të premteje ish-kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Kurti u prangos pas urdhrit të lëshuar nga Gjykata...

BE: Rezoluta nuk kontribuon në normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

  Bashkimi Europian ka kundërshtuar rezolutën e miratuar në Parlamentin e Kosovës, pasi rezoluta nuk është në përputhje me angazhimet e marra nga Kosova. Rezoluta e...

Kuvendi i Shqipërisë mbështet rezolutën për lirimin e Haradinaj

Kuvendi i Shqipërisë mbështet rezolutën e miratuar nga Kuvendi i Kosovës, për lirimin e menjëhershëm të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj. Kryetari i Kuvendit Ilir...

Votohet rezoluta për Haradinaj, pezullohet dialogu me Serbinë

Me anë të një rezolute deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë kërkuar lirimin pakusht të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj. 78 deputetët e kuvendit të...

Kuvendi miraton rezolutë për pezullimin e dialogut me Serbinë deri në lirimin e Haradinajt

Kuvendi i Kosovës ka miratuar një rezolutë me të cilën kërkohet pezullimi i dialogut me Serbinë, deri në lirimin e Ramush Haradinajt, i cili...

AAK bojkoton Kuvendin e Kosovës deri më 6 prill

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovën bojkotojnë Kuvendin e Kosovës deri më 6 prill, kur pritet të merret vendimi për Ramush Haradinaj, nga...

Kosovë/ Hiqet Demarkacioni nga rendi i ditës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka lajmëruar heqjen e votimit të Demarkacionit me Malin e Zi nga rendi i ditës.  Kuvendi i Kosovës nisi punimet...

Inaugurimi i Hashim Thaçit, ceremoni me 1000 të ftuar

8 prill 2016, ceremonia në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.   Në seancën e së enjtes të Kuvendit të Republikës së Kosovës do të jetë vetëm një...

Hashim Thaçi zgjidhet president i Kosovës

Pas dështimit të dy raundeve të para, Hashim Thaçi është zgjedhur president i Kosovës në raundin e tretë të votimit. Thaçi mori 71 vota...

Latest news

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...
- Advertisement -