- Advertisement -

TAG

Isa Mustafa

Vjosa Osmanit po i vjen radha. Is’ Mustafa nuk e duron dot që i doli kundër

Ylli i ri dhe i vetëm i politikës kosovare në këto 20 vjetët e fundit, Vjosa Osmani ka gjasë të përballet me xhaketat e...

DW: Dramë politike në Kosovë në kohën e rritjes së pandemisë COVID-19

Qeveria e Kosovës mori vendim që të kufizojë lëvizjet e qytetarëve. Reagimet janë të forta. President, Hashim Thaçi këtë vendim e cilësoi antikushtetues. Qeveria e...

Mustafa ultimatum Kurtit: Hiq taksën, anulo vendimin për Veliun, kërkoji falje LDK-së

Kreu  i LDK, Isa Mustafa pasi paralajmëroi mocion mosbesimi ndaj qeverisë pjesë e të cilës është dhe partia e tij i lë kohë deri...

Mblidhet Kuvendi i Kosovës, sot votohet për Qeverinë e Albin Kurtit

Siç ishte përcaktuar dhe më herët, ditën e sotme Kuvendi i Kosovës do të mblidhet në një seancë në orën 11:00. Dy krerët e...

Meta përshendet marrëveshjen dhe uron Kurtin: Arritje sa më të mëdha në të mirë të Kosovës

Presidenti Ilir Meta përshëndet arritjen e marrëveshjes mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës për bashkëqeverisje. Në një postim në facebook, Meta thotë se një qeverisje...

LDK dhe VV vazhdojnë bisedimet, zgjidhet “ngërçi” për postin e Kryeparlamentarit

Gazeta Express ka mësuar që LDK dhe LVV janë duke i shikuar detajet e fundit të një marrëveshje, mirëpo tashmë pengesa që qëndronte në...

Vjosa Osmani tregon se mund të bëhet koalicioni me Vetëvendosjen

Vjosa Osmani ka folur para mediave në lidhje me takimin që do ta zhvillojë kryesia e LDK-së. Ajo ka treguar që ky takim është duke...

Deputetja e Vetëvendosjes paralajmëron zgjedhje të reja, LDK: Të lëshojmë rrugë

Deputetja e Vetëvendosjes Arbërie Nagavci paralajmëroi të premten se në Kosovë mund të ketë zgjedhje të reja. Nagavci tha për mediat në Kosovë se nëse...

Albin Kurti refuzon ofertën e Isa Mustafës, nuk do të pranojnë marrëveshjen e djeshme

Kreu i Lëvizjes Vetëvendsoje, Albin Kurti ia ka refuzuar edhe zyrtarisht Isa Mustafës ofertën që ia përcjellën dje. Kjo u bë përmes një letre zyrtare...

Këshilltarja e Haradinaj: Albin Kurti po bën spektakle fëmijënore politike

Këshilltarja e kryeministrit në detyrë, Meliza Haradinaj – Stublla ka ironizuar me bisedimet për koalicion në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të...

Latest news

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...
- Advertisement -