Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vjosa Osmanit po i vjen radha. Is’ Mustafa nuk e duron dot që i doli kundër

Nga 27-shi 0

Ylli i ri dhe i vetëm i politikës kosovare në këto 20 vjetët e fundit, Vjosa Osmani ka gjasë të përballet me xhaketat e vjetra të LDK-së, pasi nuk e mbështeti rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit.

Në një intervistë për emisionin “Pressing” në T7, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa foli për qëndrimin e deputetëve, të cilët nuk e votuan rrëzimin e qeverisë Kurti.

“Nuk është e natyrshme që njerëzit brenda LDK-së të jenë për LDK-në dhe të votojnë në kundërshtim me vendimet e LDK-së. Natyrisht që ne flasim për vendime demokratike brenda LDK-së, por kjo tejkalon këto. Kur merret vendimi sidomos ata që mbajnë pozita të larta brenda LDK-së duhet që t’i përmbahen. Nuk po themi se do të marrim masa ndaj deputetëve, por do të bisedojmë që të ndalen këto praktika’’.

Është e qartë që skenari po shkruhet dhe si skenarist kreut të LDK-së nuk ia ha qeni shkopin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej