- Advertisement -

TAG

Vjosa Osmani

Refleksion në ditën e Lirisë së Kosovës

Nga Mesila Doda Nëse Isa Mustafa do kishte një pikë brerje ndërgjegjie sot duhet t’ia kthente LDK-në Vjosa Osmanit dhe të tërhiqej nga politika. Vjosa sfidoi...

Pavarësia e Kosovës, Osmani dhe Kurti homazhe te varri i Rugovës

U.d e presidentit, Vjosa Osmani dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë bërë homazhe te varri i presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugovës. Osmani...

Osmani gati të thyejë rekorde: Me mbi 200 mijë vota, më e votuara në të gjitha zgjedhjet e Kosovës

Kandidatja e iniciativës “Guxo” në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Vjosa Osmani, pritet të thyejë rekordin e votave që ka marrë ndonjëherë në zgjedhje ndonjë...

PDIU: Kurti-Osmani, era e ndryshimit që po fryn në Kosovë. Shembull edhe për Shqipërinë

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet përshëndet fitoren e LVV-së,  z. Albin Kurti dhe znj. Vjosa Osmani, dhe uron që ky koalicion i erës...

Basha uron Kurtin e Osmanin: Do të jem i lumtur të bashkëpunoj ngushtësisht me qeverinë e re të Kosovës

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar lidhur me rezultatin e deritanishëm të zgjedhjeve në Kosovë, teksa uron kreun e VV Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin...

Kurti premton: Unë dhe Vjosa Osmani do të mbetemi klasë e mesme. Kush do paratë të provojë fatin në biznes

Kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti ka garantuar se ai bashkë me Presidenten në detyrë, Vjosa Osmani pas zgjedhjeve do të mbeten klasë...

Haradinaj i shtrin “dorën” Albin Kurtit: Nëse Lëvizja Vetëvendosje fiton zgjedhjet, të hapur për koalicion

Kreu i AAK, Ramush Haradinaj ka deklaruar se është i hapur për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje në rast se kjo e fundit fiton zgjedhjet. Haradinaj...

Fshihet emri i Albin Kurtit, Vjosa Osmani kryeson listën e Vetëvendosjes

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka publikuar broshurën me listat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, ndërsa...

Osmani: Njohja nga Izraeli ka forcuar pozicionin ndërkombëtar të Kosovës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka thënë të martën homologut të saj izraelit, Yariv Levin se pas njohjes së shtetësisë së Kosovës nga...

Kërcënohet me jetë Vjosa Osmani

Këshilltari i presidentes në detyrë të Kosovës, Faton Peci, bëri me dije se Vjosa Osmani është kërcënuar me jetë. Ai shkruan se reagimi ndaj presidentes...

Latest news

I vdes burri nga COVID-19, ish-deputetja socialiste: Nuk ja doli dot me sëmundjen

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë Leskaj në një postim në Facebook,...

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

986 raste të reja dhe 19 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 986 qytetarë me COVID-19. Nga krahu tjetër nuk kanë mundur të fitojnë...

Çfarë i shkroi Edi Rama, Albin Kurtit pas fitores në zgjedhje? Zbulohet letra

Pas fitores së zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti mori shumë letra nga drejtuesit e shumë shteteve dhe mes tyre nuk kishte si të mungonte...
- Advertisement -