- Advertisement -

TAG

Vjosa Osmani

Ndërhyrje dëshpëruese e serbomadhit Vuçiç për fatin e argatit të tij në Tiranë

Për Edi Ramën, kambanat po bien në të katër anët Nga Sali Berisha Që në fillim të fushatës elektorale, mediat informuan se presidenti i serbomadhisë, ish-goebëlsi...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Vjosa Osmani: 14 prilli do të jetë dita e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot ka takuar deputeten Vasfije Krasniqi, e mbijetuar e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, ndërsa pas takimit u...

Pandemia/ Vjosa Osmani pret ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë: Faleminderit shtetit shqiptar për bashkëpunimin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në një takim ambasadorin e Shqipërisë, Qemal Minxhozi ku kanë folur për vaksinat. Osmani e ka falënderuar ambasadorin...

Vjosa Osmani e merr sot detyrën e Presidentes së Kosovës, ja agjenda

Vjosa Osmani do ta marrë sot detyrën e presidentes së Kosovës pa ceremoni shtetërore,  për shkak të situatës aktuale me pandeminë COVID-19. Megjithatë, sot do...

“Reuters”: Kosova zgjodhi si Presidente një profesoreshë të arsimuar në SHBA

“Parlamenti i Kosovës ka emëruar një profesoreshë juridike dhe kandidate të partisë qeverisëse Vetëvendosje, një 38-vjeçare të arsimuar në SHBA, si presidenten e re...

Albin Kurti ia uron Vjosa Osmanit postin e Presidentes së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ia ka uruar postin presidentes së sapozgjedhur, Vjosa Osmanit, derisa ka falënderuar edhe deputetët që e votuan atë. Kurti, nëpërmjet...

Osmani mban fjalimin e parë si Presidente: Vajzat e kanë vendin aty ku ëndërrojnë e punojnë (film)

Vjosa Osmani është zgjedhur presidente e vendit me 71 vota pro, në roundin e tretë të votimit. Në fjalimin e saj të gjatë ajo ka...

Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës (Film)

Vjosa Osmani përzgjidhet me 71 vota pro si Presidente e Kosovës. Kujtojmë se Vjosa Osmani nuk ka arritur t’i marrë votat e nevojshme në dy...

Zgjedhja për Presidentin e Kosovës. Vjosa Osmani përballë Nasuf Bejta (live)

Në Kosovë ka nisur seanca për zgjedhjen e Presidentit të Kosovës. Në këtë seancë raportohet se janë të pranishëm 83 deputetë. Seanca e sotme...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -