- Advertisement -

TAG

Vjosa Osmani

Bëhet kuorumi për zgjedhjen e presidentit, nis seanca me 82 deputetë në sallë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Galuk Konjufca, ka bërë të ditur se seanca për zgjedhjen e presidentit ka filluar dhe kuorumi është bërë pasi...

Zyrtari i LDK-së i reagon Kurtit pas kërcënimit për zgjedhje

Zyrtari i Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Florian Dushi, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Albin Kurti, pasi ky kërcënoi opozitën që nëse nuk e...

Kurti: Ose mbi 80 vota në kuti për Vjosa Osmanin, ose mbi 500 mijë për Vetëvendosjen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas dështimit të Projektligjit për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit. Kurti thotë...

Vetëvendosja: Nëse Vjosa Osmani nuk zgjidhet Presidente e Kosovës, shkojmë në zgjedhje!

Vetëvendosje paralajmëron se mund të ketë së shpejti zgjedhje në Kosovë në rast se Vjosa Osmani nuk zgjidhet Presidente. Deputetja e LVV, Kryeziu-Hyseni thotë se...

DW: Vjosa Osmani duket se ka siguruar votat e mjaftueshme për presidente

Lidhja Demokratike e Kosovës vendosi të marrë pjesë në votimin për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës. Vjosa Osmani duket se tani i...

Osmani uron Kurtin: Kapitull i ri, na priftë e mbara në rrugëtimin tonë të drejtë

Deputetja dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani, ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen e tij si kryeministër i Kosovës. Osmani, përmes një postimi në Facebook,...

Glauk Konjufca bëhet President në detyrë i Kosovës: Osmani e kreu detyrën me përgjegjësi të lartë

Glauk Konjufca do të jetë President në detyrë i Kosovës deri në zgjedhjen e të riut. Ai u zgjodh pak më herët kryetar i parlamentit...

Gjesti i veçantë në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani dhe deputetet e Vetëvendosjes të veshura me uniforma të bardha

Gratë e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Listës "GUXO" të Vjosa Osmanit kanë pikasur në seancën konstituive të Kuvendit të ri të Kosovës. Ato janë veshur...

A do votonte pro bashkimit Shqipëri-Kosovë? Si i përgjigjet Vjosa Osmani kur pyetet nga BBC

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, ka dhënë një intervistë për emisionin e BBC-së, “Hard Talk”. Gjatë emisionit, ajo është pyetur se cili...

Zgjedhja e Presidentit në Kosovë/ Albin Kurti do të zhvillojë diskutime me partitë e tjera

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të zhvillojë diskutime me partitë e tjera për zgjedhjet e Presidentit në Kosovë. Lajmin e bën të...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -