- Advertisement -

TAG

Vjosa Osmani

DW: Vjosa Osmani duket se ka siguruar votat e mjaftueshme për presidente

Lidhja Demokratike e Kosovës vendosi të marrë pjesë në votimin për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës. Vjosa Osmani duket se tani i...

Osmani uron Kurtin: Kapitull i ri, na priftë e mbara në rrugëtimin tonë të drejtë

Deputetja dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani, ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen e tij si kryeministër i Kosovës. Osmani, përmes një postimi në Facebook,...

Glauk Konjufca bëhet President në detyrë i Kosovës: Osmani e kreu detyrën me përgjegjësi të lartë

Glauk Konjufca do të jetë President në detyrë i Kosovës deri në zgjedhjen e të riut. Ai u zgjodh pak më herët kryetar i parlamentit...

Gjesti i veçantë në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani dhe deputetet e Vetëvendosjes të veshura me uniforma të bardha

Gratë e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Listës "GUXO" të Vjosa Osmanit kanë pikasur në seancën konstituive të Kuvendit të ri të Kosovës. Ato janë veshur...

A do votonte pro bashkimit Shqipëri-Kosovë? Si i përgjigjet Vjosa Osmani kur pyetet nga BBC

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, ka dhënë një intervistë për emisionin e BBC-së, “Hard Talk”. Gjatë emisionit, ajo është pyetur se cili...

Zgjedhja e Presidentit në Kosovë/ Albin Kurti do të zhvillojë diskutime me partitë e tjera

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të zhvillojë diskutime me partitë e tjera për zgjedhjet e Presidentit në Kosovë. Lajmin e bën të...

Kur do të bëhet konstituimi i institucioneve të reja? Kurti flet pas takimit me Osmanin

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi ditën e sotme se konstituimi i institucioneve të reja të Kosovës do të bëhet sa më shpejtë që të...

Ja rezultati final në Kosovë/ Vjosa Osmani shkruan historinë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë. Lëvizja Vetëvendosje kryeson me 49.95 për qind, Partia Demokratike me...

Osmani pas takimit me Lajçak: Nuk diskutojmë për kufijtë, në dialogun me Serbinë të trajtohemi si shtete të barabarta

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të jetë e përkushtuar në dialogun me Serbinë, por si...

Miroslav Lajçak në Kosovë, takohet me Vjosa Osmanin

Përfaqësuesi i Bashkimit Europian, i dërguari për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë e ka nisur me...

Latest news

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...
- Advertisement -