Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Viktimat e tërmetit/ Kush janë tre personat e akuzuar për vrasje

Nga Ejona 0

Pak më parë Policia e Shtetit ka publikuar enrat e personave të akuzuar si përgjegjës për viktimat e tërmetit tragjik të 26 nëntorit.

Mësohet se mbi tre prej tyre rëndon akuza e “Vrasjes”. Bëhet fjalë për shefin e shërbimet të shtëpisë së pushimit të Ministrisë së Brendshme, Kujtim Hasa, 53 vjeç, i cili dyshohet si autor i veprës penale ‘Vrasja me dashje’;

Rruzhdi Xhekën ndërtuesit informal në objektin ‘Hotel Mira Mare’, ku humbën jetën 2 shtetas, i dyshuar si autor i veprës penale ‘Vrasja në rrethana të tjera cilësuese’.

Edhe Avdulla Osmanin, 61 vjeç, në cilësinë e ndërtuesit informal të legalizuar më vonë në menyrë të paligjshme të objektit ‘Hotel Tropikal’, ku humbën jetën 2 shtetas kosovarë i dyshuar si autor i veprës penale ‘Vrasja në rrethana të tjera cilësuese’.

Policia pas një pune 2 javore, në bazë të provave siguruar nga prokuroria, ka konstatuar se dëmet e tërmetit  kanë ardhur si shkak i ndërtimeve pa respektuar rregullat.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej