- Advertisement -

TAG

Policia e Shtetit

Qeveria e kap lepurin me qerre. RENEA thyen në mes kush sheh Europianin (fotot)

RENEA është përfshirë në një aksion kundër krimit të organizuar dhe narkotrafikut. Për pasojë nuk ka lënë adoleshent, të ri dhe burrë pa ia...

RENEA dhe FNSH aksion në Krujë për zbulimin e parcelave me kanabis, disa të shoqëruar

Policia e Shtetit ka nisur një operacion në Krujë dhe në fshatrat përreth për zbulimin dhe parandalimin e kultivimit të lëndëve narkotike, ndërkohë që...

Sekuestrohen pasuri me vlerë rreth 500 mijë dollarë, i përkasin një të arrestuari në Angli

Policia e Shtetit këtë të premte ka sekuestruar një pasuri me vlerë 500 mijë dollarë është vënë nën sekuestro preventive. Policia bën me dije se...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...

Apeli i Presidentit: U prek një votë Rama të gjejë vrimë ku të futet, nëse fiton drejt i jap edhe mandatin tim

Në konferencën e jashtëzakonshme për mediat Presidenti Ilir Meta kërkoi nga Policia e Shtetit të bëjë detyrën. Gjithashtu Meta u shpreh se do i jap...

Policia nuk kursehet as në fundjavë, gjoba 2055 personave që nuk zbatuan masat anticovid

Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gjatë fundjavës, shërbimet e...

Rrezikohet të anulohet ndeshja Shqipëri-Angli, policia nuk garanton marrjen e masave

Ndeshja Shqipëri--Angli, e programuar për të dielën në orën 18:00, rrezikon të anulohet. Raportohet se shkak është bërë Policia e Shtetit, e cila nuk merr...

Shkelën masat anti-Covid, policia gjobit 2978 persona

Policia e Shtetit ka njoftuar se janë ndëshkuar me masë administrative 2978 persona për shkelje të rregullave të pandemisë, gjatë katër ditëve të fundit. Sipas...

Meta: Përpjekje për grusht shteti! Kryepalaços së bashkisë, mos iu bind urdhrave të të çmendurit

Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka konsideruar një përpjekje për grusht shteti, ndërhyrjen e sotme në selinë e FRD, ose ndryshe selia e...

Nuk zbatuan masat anticovid, gjobiten 997 qytetarë, masat nga 3 mijë deri në 1 mln lekë

Policia e Shtetit ndëshkohen me masë administrative 997 qytetarë që nuk zbatuan masat anticovid, gjatë 24 orëve të fundit. Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së...

Latest news

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (Film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Çamëria frymon në Tetovë (Foto)

Tetova sot u gdhi e mbushur me pankartat Java e Çamërisë, nga 21-27 Qershor në Maqedoninë e Veriut po zhvillohen aktivitetet për Çamërinë. Ashtu si...
- Advertisement -