Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Partizani shkarkon trajnerin Franco Lerda

Nga Klodiana 0

Klubi i Partizanit ka vendosur të shkarkojë nga detyra trajnerin Franco Lerda.

Ky vendim i klubit erdhi një ditë pas ndeshjes së luajtur mbrëmë në stadiumin “Air Albania” me Tiranën, sfidë e cila u humb nga Partizani me rezultatin 1-2.

Më herët, Partizani pati shënuar humbje edhe me ekipin e Bylisit. Këto dy humbje duket se janë bërë shkak për shkarkimin e Franco Lerdës.

“Klubi i Futbollit Partizani njofton se Presidenti Gazment Demi ka mbyllur ditën e sotme bashkëpunimin me trajnerin Franko Lerda. Presidenti Demi i uron trajnerit Lerda suksese të mëtejshme në karrierën e tij sportive”, njoftoi klubi i Partizanit.

Kujtojmë që Franco Lerda e mori drejtimin e ekipit në qershor të këtij viti.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej