Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Viktima e 9-të nga koronavirusi/ E moshuara erdhi pak ditë më parë nga Italia (film)

Nga 27.al 0

Zbardhen të tjera detaje për viktimën e nëntë nga koronavirusi në Shqipëri. Bëhet fjalë për një 52 vjeçare, nga fshati Poro i Vlorës, ndërsa në njoftimin zyrtar të ministrisë mosha është dhënë gabim.

Ministria e Shëndetësisë tha se 52-vjeçarja nga Vlora, ishte e shtruar prej katër ditësh në spitalin infektiv në QSUT, ndërsa dy ditët e fundit gjendja e saj ishte rënduar dhe po trajtohej në terapi intensive.

Mësohet se ajo është kthyer para 14 ditësh nga Breshia e Italisë, ndërsa ditën e martë ka shfaqur problemet e rënda.

Kliko këtu për të parë raportimin.

Sipas deklaratës së Ministrisë së Shëndetësise, mësohet se gruaja, e cila vuante edhe nga hipertensioni, ishte e shtruar prej katër ditësh në Spitalin Infektiv në QSUT.

Në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 12 raste të reja me COVID-19. Ka shkuar kështu në 186 numri i personave të prekur në vendin tonë.

/abcnews.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej