Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë: Shkollat dhe bizneset do të qendrojnë të mbyllura deri…

Nga Ejona 0

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë publik udhërin duke theksuar se shkollat dhe bizneset do të qendrojnë mbyllur deri në përfundim të gjendjes së epidemisë të shkaktuar nga infeksioni COVID-19.
Sipas vendimeve të mëparshme kufizimi ishte deri më datën 3 prill, por sot Ministria e Shëndetësisë ka firmosur në bllok të gjitha vendimet, duke e shtyrë afatin e ndalimit të aktiviteteve deri në afat të papërcaktuar.

Në vendimin e publikuar nga Minsitria e Shëndetësisë thuhet se data 3 prill zëvendësohet me “deri kur të përfundojë gjendja e pandemisë të shkaktuar nga infeksioni i COVID-19”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej