Në dy ditët e fundit emri i tij është lakuar më shumë se për të gjithë kohën që ai ka qenë në postin e kryetarit të Bashkisë.

Në një video që pritet të publikohet sot nga ana e gazetarit Artan Hoxha, nga e cila janë shkëputur disa foto, Lefter Alla, numri 1 i Bulqizës shihet duke konsumuar lëndë narkotike në ambientet e një lokali.

I kontaktuar nga mediat gjatë ditës së sotme, Alla pretendon se videoja nuk është e tij, dhe gjithçka është një montazh i sajuar.

“Nuk jam unë personi në foto apo video, gjithçka është e montuar”, është shprehur Alla.

Më poshtë mund të ndiqni edhe sekuencat ku pretendohet se kryebashkiaku pi kokainë.

“E di që është turp…”/ Flet kryebashkiaku i Bulqizës: Shantazh! Videon? S’e kam parë kurrë në jetën time