Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Turqia i dërgon ndihma mjekësore Italisë: Solidaritet me aleatin tonë të NATO

Nga Ejona 0

Turqia ka dërguar sot drejt Italisë avionë me ndihma, kryesisht pajisje mjekësore për luftën kundër koronavirusit.

Turqia i është përgjigjur kështu thirrjes së Italisë për ndihmë përmes Aleancës së Atlantikut Verior (NATO).

“Turqia i përgjigjet thirrjes së Italisë për ndihmë mjekësore përmes NATO në luftë kundër COVID19.

Avionët tanë me ngarkesat dorëzuan maska, veshje dhe lëng dezinfektimi. Turqia qëndron në solidaritet me aleaten e NATO Italinë në këto periudha të vështira. WeAreNATO”, shkruan Ministria e Jashtme Turke.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej