- Advertisement -

TAG

Turqia

Italia e Mancini-t perfekte, likuidon Turqinë në duelin hapës të EURO 2020 (film)

Italia e Roberto Mancini-t është ndryshe, fiton me lojë dhe me gola. “Axurrët” e nisën me një triumf 3-0 ndaj Turqisë në “Olimpico” të...

Turqia në sulm: Greqia po provokon dhe saboton përpjekjet për të zgjidhur mosmarrëveshjet

Ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar nisi një sulm të ri kundër Greqisë, duke akuzuar për provokim dhe sabotimin e dialogut dhe zgjidhjen paqësore...

Turqia drejt diktaturës? Vendimi i ri tepër i ashpër: Ndalohen filmimet gjatë protestave

Policia turke të premten nxori një direktivë që ndalon të gjitha regjistrimet audio-vizuale të qytetarëve në protesta. “Këto lloj regjistrimesh audio-vizuale e pengon policinë të...

Shtohen provat kundër vaksinës kineze, nuk është certifikuar nga rregullatorët europianë

Efektshmëria e vaksinës kineze vendoset sërish në pikëpyetje. Turqia, e cila ka aplikuar në masë këtë vaksinë që prej fillimit të këtij viti, është...

Turqia po lëvizte çdo gurë për ta kapur, arrestohet në Kosovë Faruk Ozer. Vodhi 2 miliardë dollarë

Mbrëmjen e djeshme dyshohet se është arrestuar në Kosovë 28-vjeçari turk Faruk Fatih Özer, sipas mediave turke! Themeluesi i shkëmbimit të brendshëm të kriptomonedhave THODEX,...

SHBA i kërkon Turqisë të mos e mbajë armatimin rus

Shtetet e Bashkuara e kanë përsëritur thirrjen ndaj Turqisë që të braktisë pajisjen me sistemin rus të mbrojtjes raketore S-400. Gjatë një takimi të mbajtur...

Rama sfidon BE-në: Kemi edhe tregun e Turqisë si alternativë

Kryeministri Edi Rama tha se proceset e shtetbërjes ende sot duan kohën e tyre duke shtuar se ndër vite është humbur një gjeneratë sepse...

Media e njohur greke jep alarmin: Erdogani kontrollon Shqipërinë

Mediat greke kanë dhënë alarmin se qasja ekspansioniste e Turqisë dhe tentativat për të shtrirë ndikim në Ballkan përmes politikave islamiste të Presidentit Erdogan...

Der Spiegel: Nëse Greqia zbaton zgjerimin me 12 milje, Turqia do e shohë si shkak për luftë

Revista Gjermane Der Spiegel ka komentuar vendimin e parlamentit grek për të votuar pro projektligjit të Ministrisë së Punëve të Jashtme për shtrirjen e...

Nuk plotësohet ëndrra e Edi Ramës!

Ministria e Jashtme e Greqisë ka njoftuar pak më parë se negociatat mes Turqisë dhe atyre do të rifillojnë më datë 25 janar. Mediat greke...

Latest news

Negociatat/ Zaev: Përmbushëm të gjitha kushtet për fillim të bisedimeve

Kryeministri Zoran Zaev në hapjen e Forumit të Parë Ekonomik tha se Maqedonia e Veriut  ka komentuar vendimin e djeshëm të ministrave evropiane. Zaev në...

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...
- Advertisement -