Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tragjedia/ Rëndohet bilanci i tërmetit 6.8 ballë në Turqi; 20 të vdekur dhe 1015 persona të plagosur (film)

Nga 27.al 0

 20 të vdekur dhe 1015 persona të plagosur. Ky është bilanci i deritanishëm nga tërmeti i fuqishëm që goditi mbrëmjen e sotme pjesën Lindore të Turqisë.

Ministri i Brendshëm Süleyman Soylu pohoi se raportohet për 100 ndërtesa të shkatërruara në Elazig.

Ndërkohë operacionet e shpëtim-kërkimit vijojnë ende, me ministrat e qeverisë që kanë zbarkuar të gjithë në zonën e prekur.

Sipas ministrit të brendshëm turk, në Elazig, qyteti ku ishte edhe epiqendra e tërmetit, 30 persona janë shpallur të zhdukur.

Mbrëmjen e shtunës, Turqia u godit nga një tërmet 6,8 ballë i shkallës Rihter, i cili po vazhdon të pasohet nga dhjetëra pasgoditje të tjera.

Lëkundjet prekën thuajse të gjithë pjesën Lindore të Turqisë, ndërsa janë ndjerë edhe në Siri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej