Titulli në Angli? Si Kardiashian presidente e SHBA

Duhet të lëçisni

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Për bastexhinjtë në Angli gjithçka është e ofruar për t’u parashikuar, madje ka edhe një kuotë konkrete. Fitorja e titullit nga Leiçester në Premier League kuotohej 1 për 5000 në fillim të sezonit, pasi skuadra e Klaudio Ranierit u ndërtua thjeshtë për t’i shpëtuar rënies një kategori më poshtë. Nëse Kim Kardashian do të zgjidhej presidente e Shteteve të Bashkuara, në përfundim të mandatit të Obamës, kishte një koefiçient më pak të ekzagjeruar, vetëm 1 për 2000 stërlina. Po aq kuotohej edhe nëse Elvis Presli do të ishte gjallë diku nëpër botë, në moshën 81 vjeçare, pra nuk do të kishte vdekur në vitin 1997. Më thjeshtë mund të kishe fituar një shifër të majme edhe nëse fiksoje një bast, që Sir Aleks Ferguson do të merrte mjesë në spektaklin “Kërce me Yjet” dhe madje do ta kishte fituar atë.

9

Ndërsa për ekzistencën e mostrës së Loch Ness, një lloj “plesiosauri” që thuhet se jeton në liqenin skocez, prej të cilit quhet edhe Nessi, oferta e bookmakers ishte 1 për 500, pra dhjetë herë më e mundëshme se suksesi i djeshëm i Leiçester, pas barazimit të Çelsit me Totenhemin.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...