Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Thyen karantinën/ Arrestohen 272 të infektuar, deri në 4 vjet burg

Nga Ejona 1

272 persona të infektuar me koronavirus janë arrestuar në Itali pasi nuk i kanë zbatuar masat e qeverisë për të qëndruar në karantinë. Të dhënat nga Ministria e Brendshme tregojnë se karabinierët i kanë ndaluar këta qytetarë teksa shkonin në supermarket apo teksa shëtisnin qentë. Qytetarët që thyejnë
karantinën në Itali dënohen nga 1 deri në 4 vjet burg. Ndërkohë mijëra të tjerë janë gjobitur deri në 3 mijë euro. Nga të dhënat e publikuara nga ministria shihet se 27 marsi ishte dita me më shumë shkelje. Fatmirësisht pas kësaj date shkeljet e karantinës u pakësuan. Mediat italiane shkruajnë se ka ende njerëz të papërgjegjshëm që nuk e kanë kuptuar ashpërsinë e epidemisë. Disa prej tyre janë gjetur në park duke pirë duhan, të tjerë duke shëtitur

Loading...

Komente (1)

  1. Jeni qe jeni pyesni njehere femijet qe lindin a duhet me i rregjistru se spo na japin xhevap fare! Shkojme te 4 ne tirane na thone ska njeri

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej