- Advertisement -

TAG

Ministria e Brendshme

Zjarret në vend, MB: Flakët në Karaburun ende aktive, cilat janë vatrat e riaktivizuara

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë mbrëmjen e së martës një përditësim të situatës së zjarreve në vend. Bëhet e ditur se vijon të jetë...

Tenderi abuziv me uniformat e policisë, çmimi u mbajt i njëjtë, por mungojnë 239 mijë kapele uniforma e këpucë

Detaje të reja janë zbuluar nga skandali me tenderin abuziv për uniformat e policisë së shtetit. Siç tregohet në dosjen e SPAK, zyrtarët e...

Tenderi 28 milionë dollarë! Nën hetim zyrtarë të tjerë të Ministrisë së Brendshme

Detaje te reja nga dosja e Prokurorisë së Posaçme për tenderin e uniformave të Policisë së Shtetit. Pas arrestimit të 9 zyrtareve të Ministrisë...

Rrugëtimi i tenderit miliarda lekë që çoi pas hekurave 8 zyrtarë të Ministrisë së Brendshme, si u skualifikuan 3 operatorë brenda ditës

Tenderi për uniformat e policisë u publikua fillimisht në korrik të vitit 2019 duke nisur procedurat me parakualifikimin e kompanive të interesuara, ofertat ekonomike...

Publikohet Lista Përfundimtare e Zgjedhësve, 3 588 869 shqiptarë me të drejtë vote

Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve, për zgjedhjet e Kuvendin të Shqipërisë, të datës 25 prill të vitit 2021. Nga të dhënat...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...

“Zgjedhjet”, Ministria e Brendshme: Zyrat për aplikimin e pasaportave dhe ID të hapura

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe sot. MB...

Të paktën 7 viktima nga tërmeti që goditi Kroacinë, më e vogla një 12-vjeçare

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit shkatërrues që  goditi Kroacinë mesditën e së martës. Midis shtatë të vrarëve ishin...

Protestuesit i drejtohen ministrisë së Brendshme, kërkohet largimi i Ardi Veliut

Protestuesit janë drejtuar nga Kryeministria ku u mblodhën në fillim në drejtim të Ministrisë së Brendshme. Kontrollet kanë qenë dhe janë të shumta nga...

Trazira në Tiranë pas vrasjes së të riut 25 vjeçar/ DW: Kronikë e një proteste në kohë COVID-19

Protesta e shoqërisë civile dhe rinisë të mërkurën (9.12) në Tiranë u shoqërua edhe me sulme ndaj institucioneve shtetërore, tentativa të protestuesve për të...

Latest news

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...
- Advertisement -