Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Termetet zhvendosen në Greqi dhe Turqi, goditjet që u shënuan së fundmi

Nga Klodiana 0

Pas vendit tonë, sëfundmi janë shënuar dy termete në Turqi dhe në Greqi.

Në Kretë, termeti ishte mbrëmë rreth orës 10 të darkës me magnitudë 5.4, ndërsa në Manisa të Turqisë me magnitudë 4.8. Nuk raportohet për njerëz të lënduar, por vetëm dëmë materiale.

Pak ditë më parë tërmeti goditi Firencen, ku vetëm brenda 12 orëve u regjistruan 36 lëkundje.

Studiuesit kanë thënë se rajonet më të ekspozuara të kontinentit ndaj lëkundjeve të dhunshme sizmike, përfshijnë Shqipërinë, Italinë, Greqinë, Bullgarinë, Rumaninë dhe Turqinë.

Regjistrimet e fundit

M 5.4 – 35km NNE of Palaikastron, Greece

• 2019-12-10 21:58:28 (UTC)

• Magnitude 5.4 earthquake

• Affected countries: Turkey and Greece

• 42 km from Sitia, Greece • Dec 10, 10:58 PM

• Magnitude 4.8 earthquake

• 48 km from Soma/Manisa, Turkey • Dec 10, 9:24 PM

Image

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej