- Advertisement -

TAG

Firence

“I prekuri i parë nga koronavirusi nuk u kontrollua”, shefja e epidemiologjisë Shkodër nuk prononcohet

I prekuri i parë nga koronavirusi ka hyrë në vendin tonë në 26 shkurt përmes pikës kufutare të Muriqanit. Raportohet se ai ka qënë...

Detajet/ Babë e bir, 54 dhe 28 vjeç me Koronavirus! Hynë nga Hani i Hotit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije detaje të reja për dy rastet e konfirmuara me Koronavirus në Shqipëri. Bëhet me dije se babë e...

Cila është bukuroshja bionde e OFL-së që i luajti mendsh të gjithë? (fotot)

Operacioni Forca e Ligjit prej disa ditësh ka nisur aksionin, teksa gjithmonë në deklaratë ka dalë një bukuroshe bionde. Zëdhënësja për shtypin e OFL...

Termetet zhvendosen në Greqi dhe Turqi, goditjet që u shënuan së fundmi

Pas vendit tonë, sëfundmi janë shënuar dy termete në Turqi dhe në Greqi. Në Kretë, termeti ishte mbrëmë rreth orës 10 të darkës me magnitudë...

Përplaset nga treni në Itali, 20 vjeçari shqiptar ndërron jetë në spitalin e Firences

Një 20 vjeçar shqiptar i identifikuar si Marko Kaziu ka ndërruar jetë në spitalin e Firencës pas përplasjes nga treni. I riu shqiptar nuk ka...

Aksident në Itali, vdes shqiptari, i vëllai në gjendje kritike

Një aksident tragjik ka ndodhur sot në Itali, ku ka humbur jetën një shqiptarë ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të plagosur. Viktimë e aksidentit...

Ceremonia e lamtumirës së Astorit, dyndje njerëzish në Firenze (film)

Është duke u mbajtur në Firence, ceremonia e lamtumirës të kapitenit Davide Astori, që humbi jetën ditën e diel, pas një ataku kardiak në...

Vdekja e Davide Astori-t, qyteti i Firences në zi (foto)

Bota e futbollit është tronditur sot nga vdekja e papritur e mbrojtësit të Fiorentinës Davide Astori, por askujt më shumë nuk i ka bërë...

Veliaj në Firence, tre projektet e rëndësishme për Tiranën

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka nisur një vizitë zyrtare në qytetin historik italian, ku është takuar me homolgun e tij të Firences, Dario...

Artisti shqiptar fiton konkursin e artit në Firence

Artisti i njohur Sislej Xhafa është përzgjedhur fitues i një gare të rëndësishme të organizuar nga Bashkia e Firencës në Italisë, me temë që...

Latest news

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...
- Advertisement -