Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmetet/ Kancelarja Merkel dhe kryeministri Zaev vënë në lëvizje mekanizmin e ndihmës në emergjencë

Nga Ejona 0

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka vënë në lëvizje mekanizmin ndihmës në emergjencë për situatën e krijuar në Shqipëri pas tërmeteve të forta që tronditën vendit.

Lajmiështë konfirmuar nga kryeministri Edi Rama i cili nga ana tjetër ende nuk ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në vend.

Rama shkruan në Tëitter se edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zaev, dhe ai i Bullgarisë Borisov kanë aktivizuar  po ashtu mekanizmat e tyre të ndihmës.

“Kancelarja Merkel ka vënë në lëvizje mekanizmin e ndihmës në emergjencë🙏

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zaev, dhe Kryeministri i Bullgarisë, Borisov, shprehën gatishmërinë për të aktivizuar mekanizmat e tyre të ndihmës🙏”, shkruan Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej