Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Televizioni Kombëtar Grek: Java Çame tërbon shtetin fqinj (film)

Nga 27.al 0

Televizioni Kombëtar Grek “ANT 1” ka kometuar rreth Javës Çame dhe për “provokimet” sipas tyre që u bënë nga shqiptarët e Çamërisë. Televizioni në fjalë shpif se thotë që çamët paskan kërkuar dëbimin e grekëve të Epirit të Veriut, si dhe aneksimin e territoreve greke.
Mediat e vendit fqinj kanë publikuar video dhe foto nga ngjarja e Javës Çame duke treguar dhe pjesë nga fjalimi i kryetarit të PDIU-së, Shpëtim Idrizit marrë nga ABC News.
Mesa duket kjo është e vetmja çështje që shqetëson dhe tërbon mediat përtej kufirit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej