- Advertisement -

TAG

Greqia

Greqia i ndaloi, 28 tetori grek festohet në Shqipëri/ Ironizon Llalla: Policia shqiptare dënon vetëm PDIU-në (Film)

28 tetori i vitit 1940 që njihet si dita e "JO"-së, ditë kur u shënua fillimi i luftës italo-greke dhe më e rëndësishmja e...

“Deti” në Hagë, prag tradhtie kombëtare? Abazi: Rrezikojmë të humbasim territore detar

I ftuar në studion e “Abc-ja e mëngjesit”, me Enkel Demin, drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Bojken Abazi foli për çështjen e detit...

Lëvizja Vetëvendosje: Mitsotakis dhe Dendias nxjerrin zbuluar tentativën e Ramës për tradhti kombëtare

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri referuar deklaratave të politikanëve grekë lidhur me çështjen e detit, thekson se arsyeja që Greqia ka pëzgjedhur GjND-në, është për...

Rama për detin Jon, lëvizje drejt një tentative të pastër për tradhëti kombëtare

Nga Boiken Abazi Ata që pyesin se cila është zgjidhja për Detin Jon me Greqinë, u duhet dhënë përgjigje me pyetjen "Cili është problemi?". Pa...

“Ndarja e detit”, Abazi: Rama po lëviz drejt një tentative për tradhti kombëtare

Boiken Abazi, drejtori i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri tha se Greqia nuk ka asnjë akt juridik për zgjerimin me 12md në Detin Jon, vetëm...

Basha kërkon që çështja e kufirit detar të çohet në Hagë pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Ditën e martë, Shqipëria dhe Greqia ranë dakord që çështjen e kufirit detar ta çojnë në Hagë për ta zgjidhur. Lidhur me këtë kryetari...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

“Shkojmë në Hagë për detin”, gazetari: Pse gjykata ndërkombëtare është në disfavor të Shqipërisë

Greqia dhe Shqipëria ranë dakord sot që marrëveshja për çështjen e detit të shkojë në gjykatë ndërkombëtare. Vendimi u bë i ditur nga kryeministri...

Ylli komunist në gjoks dhe fshehja e tradhëtisë kombëtare

Nga Dritan Kaba Kësaj radhe vendosi në gjoks flamurin e komunizmit! As më shumë as më pak një karshillëk ndaj viktimave të komunizmit! Tallje për...

Greqia në alarm nga koronavirusi, bllokohet qyteti pranë Shqipërisë

Greqia po përballet me një valë të dytë infektimesh me koronavirus. Kozani, qyteti pranë Shqipërisë është zona e parë që futet në nivelin më...

Latest news

Spahia: Komiteti i ekspertëve nuk i dha kurrë përgjigje shqetësimeve të qytetarëve

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  i përgjigjet Komitetit të Ekspertëve, duke thënë se ai komitet kurrë nuk i dha përgjigje shqetësimeve të qytetarëve dhe as...

E dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin, arrestohen 3 autorët në Himarë

Policia ka arrestuar tre persona në Himarë pasi akuzohen për dhunimin dhe pengmarrjen e një 41-vjeçari tre ditë më parë. Të arrestuarit janë N. M. 26...

514 raste të reja dhe 3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 514 raste të reja me Covid-19 në Kosovë nga 1750 mostra të testuara njofton IKSHPK-ja. Raportohet se tre...

Makina përplaset me trafikndarësen në Durrës dhe përmbyset, plagoset shoferi

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak minuta më parë në unazën e Shkozetit. Mësohet se një makinë tip “Ford” me targa AA568ZO është përfshirë në...

Ngacmoi vajzën e mitur, arrestohet 51-vjeçari në Fier

Një 51-vjeçar është arrestuar nga Policia e Fierit, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një 15-vjeçare. Mësohet se vajza e mitur dhe autori i dyshuar...
- Advertisement -