- Advertisement -

TAG

Zgjedhjet e 25 prillit

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria triblon: Presim informacion dhe nga Interpol

Ambasada amerikane në Tiranë i është përgjigjur Prokurorisë në lidhje me kandidatin në zgjedhjet e 25 prillit, Tom Doshi, që është njëherësh kryetar i...

Media kryesore sllovene: Fitore bindëse e opozitës në Shqipëri

Media kryesore sllovene, Demokracija shkruan se opozita do t’i fitojë bindshëm zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në Shqipëri. Zgjedhjet parlamentare do të mbahen në Shqipëri të...

Shpëtim Idrizi: Rama tentoi të përçajë votat e çamëve, por nuk ia arriti. Do kemi rezultat fantastik në këto zgjedhje

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se PDIU rritet përditë. Idrizi theksoi se Rama ka tentuar...

Publikimi i të dhënave personale, reagon Avokati i Popullit: Autoritetet të marrin masa

Avokati i Popullit ka reaguar sot përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me publikimin e të dhënave personale të qytetarëve. Ndërsa e quan këtë...

Meta paralajmëron Ramën nga Kavaja: Shqiptarët të bëjnë atë që s’të shkon në mendje

Presidenti Ilir Meta ka mbërritur në Kavajë pasi u plagos sekretari i degës së PD, Bledar Okshtuni. Ndërkohë që në ambientet e zyrës ishte...

Minoritarët thirrje qeverisë greke: Lehtësoni këtë fundjavë qarkullimin e votuesve në Kakavijë

Organizatat e minoritarëve greke dhe emigranëve shqiptarë në Greqi i kanë bërë thirrje qeevrisë greke që këtë fundjavë për shkak të zgjedhjeve të 25...

Zgjedhjet e 25 Prillit, paralajmëron Soreca: Do vizitojmë qendrat e votimit

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka deklaruar se ditën e zgjedhjeve do të vizitojë disa qendra votimi, bashkë me kolegë të...

Zgjedhjet/ Lezha bëhet gati, mbërrijnë materialet zgjedhore në KZAZ-të e qytetit

Teksa na ndajnë rreth 9 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, në Lezhë, kanë mbërritur materialet zgjedhorë për dy KZAZ-të e këtij qyteti, më...

Lulzim Basha: Nuk ka më bastione, presim lëvizje tektonike politike në 25 Prill (film)

Lulzim Basha u shpreh sonte në “Log” të Endri Xhafos se në 25 Prill pret një lëvizje tektonike politike në favor të PD-së për...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -