- Advertisement -

TAG

Zgjedhjet e 25 prillit

KQZ: Deri në orën 11:00 kanë votuar 20.70% e qytetarëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se deri në orën 11:00 në Shqipëri kanë votuar 20.70 % të qytetarëve në rang vendi. Të dhënat e KQZ-së...

Celibashi: Atmosferë e ndezur dhe antagoniste, vështirë që humbësi të pranojë me qetësi e xhentilesë rezultatin

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ftuar në emisionin “Kjo Javë” të Nisida Tufës në News 24 ka folur për pritshmëritë e tij nga...

Meta: Pas zgjedhjeve nuk do të hetohen vetëm krimet zgjedhore, por në veçanti mos-hetimi i tyre

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta teksa dhe pak orë e ndajnë vendin nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit ka dhënë një paralajmërin. Meta thotë se...

Basha: Rama merret me flokët dhe si fus unë këmishën në pantallona

Kryedemokrati Lulzim Basha tha se socialistët e kanë zhvilluar fushatën vetëm duke u marrë me opozitën, pasi nuk kanë programe konkrete pune. Basha tha se...

Vrasja në Elbasan, Yuri Kim: Të ndëshkohet gjithkush pa përjashtim, 25 prilli është për të ardhmen jo të shkuarën

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka takuar ditën e sotme së bashku me ambasadorin Luigi Soreca kreun e KQZ-së Ilirjan Celibashi. Duke folur për...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasada e SHBA apel qytetarëve: Shmangni zonat ku ka trazira, dhunë apo tubime

Ambasada e SHBA ka dhënë një mesazh paralajmërimi për zgjedhjet e 25 prillit. Në njoftimin zyrtar ambasda kujton se në zgjedhjet e kaluar ka...

Zgjedhjet e 25 Prillit, ambasadorët apel qytetarëve: Mos e shesin votën (Film)

Ambasadorët e OSBE, BE si edhe OKB-së në Shqipëri kanë reaguar nëpërmjet një video-mesazhi për zgjedhjet e 25 prillit. Ata bëjnë thirrje që të zhvillohen...

Basha në Selenicë: Edhe 3 ditë na ndajnë nga fitorja, Rama largohet me votë

Selenica ishte ndalesa e radhës e kreut të Partisë Denokratike Lulzim Basha këtë mbrëmje. Para qindra mbështetësve Basha tha se edhe tre ditë kanë mbetur...

Basha: Edhe 4 ditë për fitoren e madhe. Votoni 9 dhe ne do të sjellim ndryshimin që Shqipëria ka nevojë!

Kreu i PD, Lulzim Basha i është drejtuar me një thirrje gjithë qytetarëve shqiptarë 4 ditë para zgjedhjeve. Basha i i fton qytetarët të votojnë...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Latest news

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...
- Advertisement -