- Advertisement -

TAG

Zgjedhjet e 25 prillit

Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria triblon: Presim informacion dhe nga Interpol

Ambasada amerikane në Tiranë i është përgjigjur Prokurorisë në lidhje me kandidatin në zgjedhjet e 25 prillit, Tom Doshi, që është njëherësh kryetar i...

Media kryesore sllovene: Fitore bindëse e opozitës në Shqipëri

Media kryesore sllovene, Demokracija shkruan se opozita do t’i fitojë bindshëm zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në Shqipëri. Zgjedhjet parlamentare do të mbahen në Shqipëri të...

Shpëtim Idrizi: Rama tentoi të përçajë votat e çamëve, por nuk ia arriti. Do kemi rezultat fantastik në këto zgjedhje

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se PDIU rritet përditë. Idrizi theksoi se Rama ka tentuar...

Publikimi i të dhënave personale, reagon Avokati i Popullit: Autoritetet të marrin masa

Avokati i Popullit ka reaguar sot përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me publikimin e të dhënave personale të qytetarëve. Ndërsa e quan këtë...

Meta paralajmëron Ramën nga Kavaja: Shqiptarët të bëjnë atë që s’të shkon në mendje

Presidenti Ilir Meta ka mbërritur në Kavajë pasi u plagos sekretari i degës së PD, Bledar Okshtuni. Ndërkohë që në ambientet e zyrës ishte...

Minoritarët thirrje qeverisë greke: Lehtësoni këtë fundjavë qarkullimin e votuesve në Kakavijë

Organizatat e minoritarëve greke dhe emigranëve shqiptarë në Greqi i kanë bërë thirrje qeevrisë greke që këtë fundjavë për shkak të zgjedhjeve të 25...

Zgjedhjet e 25 Prillit, paralajmëron Soreca: Do vizitojmë qendrat e votimit

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka deklaruar se ditën e zgjedhjeve do të vizitojë disa qendra votimi, bashkë me kolegë të...

Zgjedhjet/ Lezha bëhet gati, mbërrijnë materialet zgjedhore në KZAZ-të e qytetit

Teksa na ndajnë rreth 9 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, në Lezhë, kanë mbërritur materialet zgjedhorë për dy KZAZ-të e këtij qyteti, më...

Lulzim Basha: Nuk ka më bastione, presim lëvizje tektonike politike në 25 Prill (film)

Lulzim Basha u shpreh sonte në “Log” të Endri Xhafos se në 25 Prill pret një lëvizje tektonike politike në favor të PD-së për...

Përdorimi i të dhënave të qytetarëve për fushatë, Kel Demi: Të pacipë! Do na fusin qese droge në makinë (film)

Enkel Demi ka reaguar sërish për përdorimin e të dhënave nga ana e qeverisë për qëllime fushate. Në “Abc-në e mëngjesit”, ai argumentoi rreziqet që...

Latest news

Burri ekzekuton gruan pranë Gjykatës së Elbasanit

Një grua ka mbetur e vrarë me armë zjarri në afërsi të gjykatës në Elbasan. Raportohet se të shtënat janë ndjerë pranë gjykatës ku një...

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë të enjte pranë Gjykatës së Elbasanit . Mësohet se ngjarja ka ndodhur mes një çifti bashkëshortësh. Nga...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...
- Advertisement -