- Advertisement -

TAG

Xhani de Biazi

Patronazhist edhe ish trajnerit të Kombëtares, De Biasi i hutuar: Këta quhen spiunë, por nuk më intereson

Listës së gjatë të personave që duhen mbajtur nën patronazh nuk i ka shpëtuar as ish trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi. Tekniku italian...

De Biazi zyrtarisht trajner i ri i Azerbajxhanit

Ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biazi është trajneri më i ri i Azerbajxhanit. Zyrtarizimi i këtij operacioni ka ardhur ditën e sotme, ku është vetë...

De Biasi mohon zërat për drejtimin e Palermos

U përfol se ishte shumë pranë stolit të Palermos, por Xhani De Biazi ka hedhur poshtë të gjitha zërat, për marrjen e skuadrës italiane. Në...

De Biazi uron për Pavarësinë: “Sot është dita e krenarisë sonë”

Xhani De Biazi, ish-trajneri që shkroi historinë me Kombëtaren kuqezi, nuk e harron Shqipërinë për asnjë moment. Pavarësisht momentit jo të mirë që po kalon...

De Biazi: Për të kaluar Suedinë, në fushë duhet Italia e vërtetë

Ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biazi, në një intervistë për kanalin radiofonik “Radio Onda Libera”, ka folur për shanset që ka Italia për një...

De Biazi fillon sot punën te Alaves, “Marca” i paraqit pesë sfidat kryesore

Nga sot, Xhani De Biazi do të startojë punën për të përgatitur Deportivo Alavesh në rrugëtimin për të realizuar objektivat sezonalë. Spanjollja “Marca” ka...

Surprizë në stërvitjen e Kombëtares, De Biasi viziton kuqezinjtë (film)

Futbollistët e Kombëtares shqiptare janë përballur sot me një surprizë të këndshme. Para fillimit të stërvitjes së sotme, në fushën e “Elbasan Arena” ka...

Nuk ka rinovim, De Biazi: Iki nga Shqipëria në fund të kontratës

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Xhani De Biazi, ka dhënë një intervistë për të përditshmen italiane “Il Corriere Dello Sport” ku ka pranuar se tani...

Një tjetër italian pason Tramexanin

Nuk ka ndonjë njoftim nga FSHF apo vetë tajnieri i Kombëtares sonë, por duket se De Biazi e ka gjetur pasuesin e Paolo Tramexanit. Mediat...

Italia e vogël na mund me shqiptarë

Përfaqësuesja jonë U-17 ka humbur sot ndeshjen e parë kualifikuese në Ravena, përballë Italisë vendase. Rezultati teknik i takimit ishte 1-0, ku italianët u...

Latest news

Prag takimit Vuçiç-Kurti, Petkoviç: Kosova po krijon atmosferë jashtëzakonisht të vështirë

Një ditë para takimit Kurti-Vuçiç, shefi i zyrës për Kosovën në Beograd, Petar Petkoviç ka deklaruar se është Prishtina ajo që po krijon një...

Humbi garën për kryetar të PD-së, Kadilli: Unë nuk iki, nuk do të krijoj parti të re

Fatbardh Kadilli këtë të hënë ka zhvilluar një konferencë për mediat, pas rezultatit të zgjedhjeve të brendshme për kryetar të PD-së. Gjatë fjalës së tij...

SPAK kërkon sekuestrimin e 32 pasurive të sipërmarrësit Ylli Ndroqi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli...

Dhunuan për vdekje të riun dhe e hodhën në rezervuar, identifikohen autorët e krimit makabër në Korçë

Policia e Korçës ka identifikuar autorin e vrasjes makabre të 25-vjeçarit Fridman Xhaferraj, i cili dyshohet se është dhunuar për vdekje dhe më pas...

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...
- Advertisement -