- Advertisement -

TAG

Xhani de Biazi

Historike/ Një shqiptar në krye të “axurrëve”?

Me kalimin e orëve, sipas disa mediave prestigjoze italiane bëhet edhe më serioz lajmi, që trajneri i përfaqësueses sonë, Xhani De Biazi, është kandidaturë...

Dervishi, “Murinjo” i Gaz Demit

Për të rikonceptuar klubin, presidenti i Partizanit vendosi në krye Dritan Dervishin. Ka jetuar gjatë në Verona dhe thuhej se mund t’i besohej merkato,...

Xhani de Biazi, një çmim për Shqipërinë

Pasi ka grumbulluar komplimente dhe vlerësime në vendin e tij, trajneri i Kombëtares, Xhani de Biazi është kthyer në Tiranë. Çmimin e marrë nga...

Italianët, mjeshtrat e pankinave

Përpara se të bëhej kampion i Botës, Joakim Lëv ka deklaruar se i adhuronte trajnerët italianë, të cilët i kanë dhënë kuptim pankinave me...

Latest news

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...

39 % e familjeve shqiptare nuk mund të përballojnë 1 javë pushime në vit

39 % e familjeve në Shqipëri nuk mund të përballojnë financiarisht të bëjnë një javë pushime në vit. Kjo del në pah nga një anketë...

Asnjë vdekje nga COVID-19 dhe 132 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3601 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19,...

Karton i kuq për Veliajn, 140 milionë lekë nga xhepat e kryeqytetasve për të blerë heshtjen e ekspertit kritik

Erion Veliaj njihet si mjeshtri i blerjes së atyre pak të guximshmëve që flasin mbi masakrimin e kryeqytetit nga furia e betonit dhe propagandës...
- Advertisement -