- Advertisement -

TAG

vrasësi

Ekzekutimi i Behar Sofisë, vrasësi pranon krimin pas arrestimit në Malin e Zi, kishte marrë një banesë me qera së bashku me nënën e...

Ka shkuar në katër numri i personave të arrestuar si të dyshuar për ekzekutimin e biznesmenit Behar Sofia në Tiranë. Burime bëjnë me dije se...

Vuçiç po kafshon shpinën e gomarit… këta bëjnë sikur janë në ëndërr

Nga Enkel Demi Pas marrëveshjes së çuditshme të arritur në Shtëpinë e Bardhë, kërcënimi i Presidentit Aleksandar Vuçiç nuk duhet parë si i papritur, përkundrazi....

OFL u hidhet në sulm 5 të dënuarve, mes tyre vrasësi i kryepolicit Artan Cuku

OFL u ka dërguar kërkesën e deklarimit të pasurisë 4 të dënuarve për vepra të ndryshme penale, një prej tyre është vrasësi i kryepolicit...

Detaje tronditëse nga ekzekutimi i dy vëllezërve në Krujë. Identifikohet vrasësi (film)

Identifikohet autori i dyshuar i vrasjes së dy vëllezërve Gazmir dhe Xhoi Bardhi 34 dhe 24 vjeç, në Gramëz të Krujës. Burime nga policia bëjnë me...

Ekstradohet nga Danimarka i dyshuari për vrasjen e Nard Polisë

Kapet dhe ekstradohet nga Danimarka 27-vjeçari, K.S. nga Shkodra, i dyshuar për vrasjen Nard Polisë. Shtetasi K. S. alias K. M. ishte shpallur në kërkim...

Vrasja te liqeni, arrestohet miku i vrasësit (emri)

Një person është arrestuar si i përfshirë në krimin e rëndë të ndodhur mbrëmjen e djeshme tek liqeni artificial, ku humbi jetën Haxhi Baçinozi. Burime...

Dalin detaje të reja nga vdekja e 33-vjeçarit shqiptar në burgun grek

Pas vdekjes së shqiptarit Bandiol Tushaj, një ditë më parë në burgun e Koridhalosit mediat greke kanë dhënë detaje të reja. Sipas tyre, vdekja e...

Zbardhen detaje, autori i masakrës së Matit, është kryetari i PS-së

Autori i masakrës së Matit, Kujtim Koxha i cili u arrit që të kapej nga Policia pas një sërë kërkimesh në zonë. mësohet se...

Policia italiane ndoshta ka arrestuar vrasësin italian të Anxhela Meçanit

Sipas medias italiane, policia ka ndaluar mbrëmjen e djeshme një person si të dyshuar për vrasjen e Anxhela Meçanit. Mësohet që ai është njeriu...

Latest news

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...

Qyteti që nuk buzëqesh

Nga Jona Koprencka Në vitin 2009 nisa studimet e larta pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Kujtoj ende se si gumëzhinte nga zërat dhe lëvizjet...
- Advertisement -