- Advertisement -

TAG

Vitore Tusha

Ne jemi dy shqiponja rumti-rumta…

Kushtetuesja/ Kim dhe Soreca takim me Tushën: Gjykata brenda dhjetorit Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim dhe ai i BE-së, Lugi Soreca janë treguar të prerë...

Olsjan Çela dhe Arta Marku “sherr” për vendin e prokurorisë në KED

Fillimi i 2020-ës me shumë mundësi do të nisë me pikëpyetje përsa i takon përbërjes së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Për shkak se...

Zgjidhen anëtarët e rinj në KED

Presidenti Ilir Meta hedh shortin për zgjedhjen e anëtarëve të këshillit të emërimeve në drejtësi. Anëtarja e parë është Fiona Papajorgji për Anëtare e Këshillit...

Meta propozon në krye të KLSH gjyqtaren që la në burg Fatos Nanon

Vitore Tusha duket se do të jetë emri i ri në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit, pas përfundimit të mandatit të Bujar...

Shuhet Gjykata Kushtetuese! Ikën edhe Altina Xhoxhaj

Vetting-u shkarkoi nga detyra gjyqtaren kushtetuese, Altina Xhoxhaj pas 23 viteve karrierë të nisur në gjyqësor në Shkallën e Parë të Tiranës, e të...

Kushtetuesja kundër Roshit, zgjedhjet në “dorën” e Nishanit

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur  vendimin për shkarkimin e Elvis Roshit si kryetar i Bashkisë së Kavajës. Kushtetuesja me anë të një vendimi prej 11 faqesh...

Gjykata jonë Kushtetuese si Gjykata në wonderland-in e Alice-s?

Nga Mustafa Nano Lexojini mirë këta emra: 1. Bashkim Dedja; 2. Vladimir Kristo; 3. Vitore Tusha; 4. Altina Xhoxhaj; 5. Fatmir Hoxha; 6. Gani Dizdari;...

Latest news

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.
- Advertisement -