- Advertisement -

TAG

vetting

Iu gjetën një sërë problemesh profesionale, prokuroja dërgohet për trajnim

Prokurorja e Shkodrës Marsida Frashëri, është përballur me një sërë problemesh ditën e sotme para trupës së KPK. Komision i gjeti asaj një sërë...

Prokurori Etien Kapo përballet me Vetting, ja momentet pikante nga seanca

Komisioni konstaton se prokurori i Tiranës, Etien Kapo ka pasur burime financiare të ligjshme për krijimin e pasurive si dhe nuk ka probleme të...

Avokati i Elizabeta Imerajt: Vettingu në Shqipëri ka dalë jashtë kontrollit

Avokati i huaj i Elisabeta Imerajt, Gregory Thuan Dit Dieudonnem ka folur për mediat pas vendimit të KPA. Sipas tij këtë veprime të ndërmarra...

“Apartament luksoz dhe fshehje të ardhurash”/ GJKKO i nxjerr të palarat komisioneres së Vettingut

Anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit janë vendosur aty për të hetuar dhe vendosur mbi gjyqtarët dhe prokurorët që kalojnë në procesin e...

Fatmir Xhafaj, kritika për vettingun: KPK e KPA kanë punuar me 2 standarde

Deputeti socialist, Fatmir Xhafaj, ka folur me tone të larta ditën e sotme teksa ka diskutuar për zgjatjen e afateve të vettingut. Ai u...

Tabaku tregon pse PD do votojë pro zgjatjes së vettingut

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka folur sot në Kuvend dhe ka trevuar arsyet pse PD  të votojë pro zgjatjes së afateve të...

Zgjatja e afateve të vetingut, Vasili: Vazhdimi i farsës së drejtësisë

Deputeti i LSI, Petrit Vasili, është pyetur sot në lidhje me zgjatjen e procesit të vetingut që pritet të miratohet sot. Ai ka deklaruar...

PD vendos për votën mbi organet e Vettingut, Basha ia komunikon pas pak grupit parlamentar

Partia Demokratike duket se do të votojnë pro projektligjit për zgjatjen e mandatit të organeve të Vettingut. Kryedemokrati Lulzim Basha është duke zhvilluar një...

Vettingu, Këshilli për Legjislacionin miraton raportin për zgjatjen e mandatit të KPK

Këshilli për Legjislacionin miratoi sot raportin për ndryshimet kushtetuese që parashikojnë zgjatjen e afateve për institucionet e vettingut. Raporti i miratuar në mbledhjen e...

Gjyqtarët që ngelin në vetting, Rama: Të pezullohen automatikisht, apo…

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pyetjen e dhjetë në kuadër të nismës së Këshillimit Kombëtar. Në këtë pyetje qytetarëve u kërkohet mendim për mënyrën...

Latest news

Presidenti, negociatat para kamerave si rekord guinness!

Nga Lutfi Dervishi Zgjedhja e Kryetarti të shtetit nga një moment solemn, po kthehet në një teatër banal ku gjithkush rreket të përfitojë dhe i...

Biden takim me liderët e Suedisë dhe Finlandës: Krenar të mirëpres dy partnerë në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, ditën e sotme shprehu mbështetjen për ofertat e Suedisë dhe Finlandës në NATO, duke e...

Problemet me tenderët: Në 4 muaj 227 subjekte ankohen në KPP, pranohen rreth 50% e tyre!

Hartimi i kritereve dhe dokumenteve të tenderit apo kontestimet në vlerësimin e ofertave kanë detyruar 227 subjekte të ankohen pranë Komisionit të Prokurimit Publik....

“Shuhet” edhe një çift i “Për’puthen”/ Ja detajet që tregojnë se Ana dhe Bruno janë ndarë (FOTO)

Florjana Gjini dhe Bruno Shemsho janë një nga çiftet e formuar në emisionin e dashurisë “Përputhen”. Dyshja që pas daljes së tyre nga programi...

E nxehtë flakë, ja si shfaqet Erjona Sulejmani (FOTO)

Erjona Sulejmani këtë herë ka thyer të gjitha parashikimet lidhur me postimet e fundit. Së fundmi, bukuroshja e njohur ka bërë një postim në...
- Advertisement -